• • • • • • • • •

• • • • • •

• • •

Již od dětství jsem ráda malovala a tvořila a postupně, jak jsem dospívala,
tak jsem cítila, že bych to měla dělat nejen pro sebe, ale také pro ostatní lidi.
Zkrátka, že se mám o svůj dar podělit s více lidma.

Malování bylo vždy pro mě něčím, co mě skutečně naplňovalo.

Nejraději jsem malovala zvířata, převážně to byli koně, psi a kočky, které jsem milovala od malička.

Později jsem začala tvořit obrazy abstraktnějšího rázu, které většinou odrážely v sobě přesně to, co jsem v daný okamžik nejvíce potřebovala. Proto v mých obrazech nenajdete negativní emoce, ale jen pozitivní energie, které jsou mi dány shora od vyšších andělských bytostí. Cítila jsem vedení, které mi ukazovalo stále přesvědčivěji životní cestu, kterou se mám vydat.

Bohužel, rodiče nebyli mému talentu a daru naklonění, tak jsem jako poslušná holčička, začala plnit nesplněné sny svých rodičů a šla studovat, dle jejich přání, na střední ekonomickou školu.

Jednorožec pro správné zastavení se

Jednorožec pro nevinnost

No, ale jak běžel čas, tak jsem si, nakonec, našla cestičku k tomu, co bylo kreativní a co mě skutečně naplňovalo a hlavně bavilo.
Moji duši naplňuje také tvorba originálních zahradních a interiérových sošek či plastik, které slouží nejen jako dekorace, ale plní i úlohu ochránců domova a zahrady.

Oliva z tématického celku – I stromy mají duši

Jeřabina z tématického celku – I stromy mají duši

Protože jsem ve svém původním zaměstnání necítila naplnění, hledala jsem něco více kreativního. Ve finále jsem se v roce 2002 dostala k reklamní grafice a designu, což bylo pro moji duši velmi uspokojivé a naplňující. V tomto oboru i nadále pracuji a využívám mnohaleté zkušenosti ve svojí grafické a designérské praxi. Takže se mi podařilo spojit příjemné s užitečným. Kromě toho se zajímám i o alternativní způsoby uzdravování duše. To také vyplývá už z dětství, kdy jsem mívala předtuchy a věštecké sny. Ve svých patnácti letech jsem si z časopisu vystříhala svoje první vykládací karty. Fascinovalo mě, jak jsou propojeny principy čtyř elementů a začala jsem postupně vidět svým vnitřním zrakem také principy duše u ostatních lidí.

Víla Listopadka – ochránce zahrady

Víla Listopadka – boční pohled

Zkušenosti v různých duchovních technikách jsem získávala od svých dvaceti let, kdy jsem začínala Silvovou Metodou. O dva roky později se k tomu přidal seminář Reiki I. stupně, za další dva roky Reiki II. stupně, Modrá alfa a další.
Potom už jsem jen studovala hromady knih a čerpala informace z astrologie, numerologie, sociologie, psychologie, rodinných konstelací, magie živlů, karet, run a dalších oborů, které jsou úzce spjaty s tajemnem a našimi životy. Mezi třicátým a čtyřicátým rokem mého věku se mi dostaly do rukou knihy od známého amerického hypnoterapeuta Michaela Newtona, které mě uchvátily natolik, že jsem se nyní začala věnovat komplexní regresní metodě – mapování paměti duše.

Mandala s motivem soviček

Mandala s motivem stromu života

Moje tvorba odráží v sobě energie, které jsou vhodné pro harmonizaci čaker, působí blahodárně na zdraví a duši člověka a jsou vhodné jako originální dekorace do pokojů a místností, kde se s jejich pomocí docílí harmonie prostředí. Člověk se takto dostává do vyšších vibrací a jeho život dostává nový a lepší směr.

Mandala s energií citrínu a achátu

Mandala pro znamení Býka

Všechny fotografie, mandaly či obrazy, které jsem uveřejnila na svých internetových stránkách, jsou chráněny před poškozováním autorských práv. Vložila jsem do nich svoje grafické logo v podobě vodoznaku.

Všechny obrazy, kartičky a mandaly jsou mým výtvorem a jedinečným výrobkem. Každý tento vzor je chráněn autorským zákonem. Může proto být používán výhradně pro soukromé účely. Použití grafiky či textu pro vytváření dalších produktů, publikací nebo pro komerční účely
či marketingové využití, je zakázáno!

Mandala s motivem slonů, monády a Květu života

Mandala s motivem meditujícího Buddhy

Moje mandaly i obrazy fungují na principu silného energetického zářiče a mají ochrannou, povzbuzující, podporující, aktivující nebo v některých případech (kde je to žádoucí) i tlumící či uzemňující energii.

Jsou zaktivovány pomocí andělských a archandělských energií, které prostupují při malování do obrazů a dokážou měnit staré zaběhané a nefunkční struktury energií. O tomto daru jsem se dozvěděla až v dospělosti od jedné paní léčitelky. Jsem jí za tyto informace velmi vděčná. Také mě jednou navštívil psychotronik s virgulí a sdělil mi, jakou mají moje obrazy sílu. Říkal, že se s tím ještě nikde nesetkal, aby obrazy tak silně vyzařovaly. Také u něj jsem za tato sdělení velmi ráda.
 
Samotnou by mě ani ve snu nenapadlo, že mám takový obrovský dar.

Je důležité nehodnotit tuto tvorbu obrazů a mandal po umělecké stránce, ale dovolit jí působit tam, kde působit má a jak působit má.

Všechny moje výtvory jsou hodnotné tím, jak pomáhají. Jejich užitková hodnota je tedy mnohem vyšší než je jejich prodejní cena.

Pro některé rýpavé lidi zdůrazňuji, že moje tvorba není určena těm lidem, kteří ji jakkoliv zpochybňují a nebo neakceptují mnou stanovené prodejní ceny.

Mým velkým přáním je, aby moje produkty i služby změnily život každému, kdo jej považuje za utrpení,… na místo plné lásky, kde se člověk cítí zdravý, šťastný a spokojený a jeho život ho naplňuje ve všech směrech.

S láskou a úctou, Jana Arkana

Více o mojí tvorbě zjistíte ZDE.