• • • • • • • • •

• • • • • •

• • •

Již od dětství jsem ráda malovala a tvořila a postupně, jak jsem dospívala,
tak jsem cítila, že bych to měla dělat nejen pro sebe, ale také pro ostatní lidi.
Zkrátka, že se mám o svůj dar podělit s více lidma.

Malování bylo vždy pro mě něčím, co mě skutečně naplňovalo. Už na základní škole jsem v oblasti výtvarného tvoření byla velmi úspěšná. Vzpomínám si na okamžik, kdy jsem ve školní družině malovala ostatním dětem různá zvířátka na přání. Paní učitelka byla velmi překvapená, že dokážu tak vystihnout výraz zvířat, tvar jejich těla a dynamiku pohybu.
 

Nejraději jsem malovala zvířata, převážně to byli koně, psi a kočky, které jsem milovala od malička.

Později jsem začala tvořit obrazy abstraktnějšího rázu, které většinou odrážely v sobě přesně to, co jsem v daný okamžik nejvíce potřebovala. Proto v mých obrazech nenajdete negativní emoce, ale jen pozitivní energie, které jsou mi dány shora od vyšších andělských bytostí. Cítila jsem vedení, které mi ukazovalo stále přesvědčivěji životní cestu, kterou se mám vydat.

Bohužel, rodiče nebyli mému talentu a daru naklonění, tak jsem jako poslušná holčička, začala plnit nesplněné sny svých rodičů a šla studovat, dle jejich přání, na střední ekonomickou školu.

Jednorožec pro správné zastavení se

Jednorožec pro nevinnost

No, ale jak běžel čas, tak jsem si, nakonec, našla cestičku k tomu, co bylo kreativní a co mě skutečně naplňovalo a hlavně bavilo.
Začala jsem zpracovávat u sebe témata strachu, objevila jsem svoji vnitřní sílu a postupně jsem uplatňovala svoje schopnosti a vize v praxi.
Moji duši naplňuje také tvorba originálních zahradních a interiérových sošek či plastik, které slouží nejen jako dekorace, ale plní i úlohu ochránců domova a zahrady.

Oliva z tématického celku – I stromy mají duši

Jeřabina z tématického celku – I stromy mají duši

Protože jsem ve svém zaměstnání necítila naplnění, hledala jsem něco více kreativního. Ve finále jsem se v roce 2002 dostala k reklamní grafice a designu, což bylo pro moji duši velmi uspokojivé a naplňující. V tomto oboru i nadále pracuji a využívám mnohaleté zkušenosti ve svojí grafické a designérské praxi. Takže se mi podařilo spojit příjemné s užitečným. Kromě toho se zajímám i o alternativní způsoby uzdravování duše. Ve volné chvíli se však více věnuji svojí umělecké činnosti.

Víla Listopadka – ochránce zahrady

Víla Listopadka – boční pohled

Nejdůležitější pro mě je malovat nebo tvořit s láskou. A bez ní by to snad ani nešlo. V té době jsem však ještě netušila,… že dokážu malovat obrazy, které mají harmonizační účinky. Jsou vytvářeny s poselstvím andělů, které v barvách přenáším do jednotlivých obrazů a mandal.

Doma jsem si sama zharmonizovala prostory prostřednictvím obrazů, mandal a dekorací podle východního učení Feng – Šuej
a výsledky se dostavily během několika týdnů. Ráda všem, kdo mě o to požádají, předám poselství ve svojí originální tvorbě.

Mandala s motivem soviček

Mandala s motivem stromu života

 
Obrazy i mandaly působí velmi blahodárně nejen na zdraví a duši člověka a harmonizují energie v čakrách, ale jsou také vhodné jako dekorace do pokojů
a místností, kde se s jejich pomocí docílí harmonie prostředí a člověk má v zápětí i lepší pocity a najednou se mu začne v životě víc dařit.
 

Asi se ptáte, jak jsem na to přišla? Nikdy nemaluji, když mám špatnou náladu. Vždycky než něco maluji, tak mám silné nutkání pouštět si a poslouchat harmonizační hudbu. Potom v jakémsi změněném stavu vědomí začnu mít vize. Vidím často obrazy v takových barvách, jako by byly z jiného světa. Potom začínám tvořit. Při tomto procesu potřebuji klid, abych nebyla ničím a nikým rušena. 

Mandala s energií citrínu a achátu

Mandala pro znamení Býka

Všechny fotografie, mandaly či obrazy, které jsem uveřejnila na svých internetových stránkách, jsou chráněny před poškozováním autorských práv. Vložila jsem do nich svoje grafické logo v podobě vodoznaku.

Všechny obrazy, kartičky a mandaly jsou mým výtvorem a jedinečným výrobkem. Každý tento vzor je chráněn autorským zákonem. Může proto být používán výhradně pro soukromé účely. Použití grafiky či textu pro vytváření dalších produktů, publikací nebo pro komerční účely
či marketingové využití, je zakázáno!

Mandala s motivem slonů, monády a Květu života

Mandala s motivem meditujícího Buddhy

Moje mandaly i obrazy fungují na principu silného energetického zářiče a mají ochrannou, povzbuzující, podporující, aktivující nebo v některých případech (kde je to žádoucí) i tlumící či uzemňující energii.

Jsou zaktivovány pomocí andělských a archandělských energií, které prostupují při malování do obrazů a dokážou měnit staré zaběhané a nefunkční struktury energií. O tomto daru jsem se dozvěděla až v dospělosti od jedné paní léčitelky. Jsem jí za tyto informace velmi vděčná. Také mě jednou navštívil psychotronik s virgulí a sdělil mi, jakou mají moje obrazy sílu. Říkal, že se s tím ještě nikde nesetkal, aby obrazy tak silně vyzařovaly. Také u něj jsem za tato sdělení velmi ráda.
 
Samotnou by mě ani ve snu nenapadlo, že mám takový obrovský dar.

Je důležité nehodnotit tuto tvorbu obrazů a mandal po umělecké stránce, ale dovolit jí působit tam, kde působit má a jak působit má.

Všechny moje výtvory jsou hodnotné tím, jak pomáhají. Jejich užitková hodnota je tedy mnohem vyšší než je jejich prodejní cena.

Pro některé rýpavé lidi zdůrazňuji, že moje tvorba není určena těm lidem, kteří ji jakkoliv zpochybňují a nebo neakceptují mnou stanovené prodejní ceny.

Mým velkým přáním je, aby moje produkty i služby změnily život každému, kdo jej považuje za utrpení,… na místo plné lásky, kde se člověk cítí zdravý, šťastný a spokojený a jeho život ho naplňuje ve všech směrech.

S láskou a úctou, Jana Rajecká

Více o mojí tvorbě zjistíte ZDE.