Čakry v lidském těle a jejich barvy …

Čakry jsou energetická centra v lidském organizmu, které představují jednotlivé oblasti lidského života. Tato energie se podobá trychtýřovým vírům, které vychází právě z již zmiňovaných energetických center v lidském těle.Těchto energetických center máme v těle hodně, ale těch základních je sedm.

Čakry se nachází v oblastech lidského těla zhruba od kostrče a pokračují směrem nahoru až nad temeno hlavy. 

 

 

Červená – barva první kořenové čakry, která se nachází u žen na zadní straně dělohy a u mužů mezi konečníkem a varlaty. Červená barva dodává velké množství energie, aktivuje, zahřívá, probouzí životní energii, uzemňuje. Pro vzletné povahy působí jako pevná půda pod nohama a podporuje, aby byly zrealizovány naše nápady a ideje. Je symbolem sexuální energie. Podporuje imunitní systém.

 

 

Oranžová – barva druhé sakrální čakry. Tato čakra se nachází zhruba v oblasti podbřišku a představuje naši životní radost a sílu. Oranžová barva pohlcuje negativní energie. Je dobrá proti strachům, tiší pláč duše. Léčí pocity nedůvěry a nesebeúcty. Pomůže překonávat depresi a těžké životní okamžiky. Symbolizuje postoj k rodině a rodinnému životu, správné pochopení sexuálního života.

 

 

Žlutá – je barvou třetí čakry, nachází se v oblasti, kde je sluneční pleteň (solar plexus). Žlutá barva Je veselá, živá, pronikavá a projasňující. Učí nás zdravému sebeprosazení, asertivitě, umět vyjádřit svůj vlastní názor a nemít výčitky svědomí. Léčí orgány trávicího traktu. Symbolizuje vitalitu a hojnost v životě, podporuje tvořivost.

 

 

Zelená – barva čtvrté srdeční čakry. Jak už název napovídá, tak tato čakra se nachází ve středové oblasti hrudníku. Zelená barva zklidňuje a harmonizuje nervovou soustavu. Jako barva srdeční čakry napomáhá k tvoření, proto taky platí, že umění je zhmotněná láska. Povzbuzuje přátelství, lásku a sounáležitost k okolí. Učí nás mít správné emoce v srdci, ne si je zdůvodňovat v hlavě.

 

 

Modrá – barva páté krční, nebo chcete-li, komunikační čakry. Tato čakra se nachází v oblasti ohryzku. Modrá je hlavní barvou sebevyjádření ve všech oblastech. Výborně se osvědčilo její používání při různých problémech v komunikaci a sdělování. Uvolňuje mysl, aby se mohla otevřít intuici, propojuje srdce a rozum. Uklidňuje, uvolňuje a čistí. 
Pozor!!! Příliš tmavě modrá symbolizuje fanatismus!

 

 

Fialově-modrá – barva šesté čakry – tzv. třetího oka. Tato čakra se nachází mezi obočím nad kořenem nosu. Probouzí mimosmyslové vnímání a intuici. Tato barva je aktivizujícím elementem, který uvádí člověka k hlubšímu poznání toho, kým opravdu je v souladu se čtvrtou čakrou – srdcem.

 

 

Purpurová – barva sedmé korunní čakry. Tato čakra se nachází pár centimetrů nad temenem hlavy. Korunní čakra propojuje člověka s vyšším vedením. Purpurová je duchovní barvou. Přináší inspiraci, pokoru a napomáhá meditacím. Zklidňuje hyperaktivní děti. Propojuje se zde barva první čakry – červená a šesté čakry – fialově-modrá. Je to propojední Země a Vesmíru. Všechna tato energie se setkává ve čtvrté čakře – srdci.

 

 

Monáda – je symbolem ženské a mužské energie JIN a JANG, která je součástí každého celku. Každý člověk má v sobě vnitřní ženu a vnitřního muže. Pokud nemá někdo vytvořený správný vztah ke svým vnitřním protějškům, pak se mu nedaří ani žít plnohodnotný vztah ke svému partnerovi či partnerce.

 

K harmonizaci Vašich čaker nebo Vašeho prostoru dobře poslouží tzv. HARMONIZAČNÍ  ČAKROVÉ  PÁSY.