Buddha • symbol osvícení

Sedící Buddha v meditační pozici s barevnými čakrami nebo se zářícím srdcem

První variantou je harmonizační mandala s meditujícím Buddhou. V této mandale jsou krásně vidět barvy jednotlivých čaker a kašmírové vzory, které jsou v současnosti hodně oblíbené.

Druhá varianta mandaly se sedícím a meditujícím Buddhou je použitá z harmonizačního autorského čakrového pásu, kde je místo jednotlivých čaker, pouze krásně zářící srdeční čakra v jeho hrudi.

Třetí variantou mandaly je upravený motiv z harmonizačního autorského čakrového pásu, kde je místo jednotlivých čaker, pouze krásně barevné srdce, které zobrazuje srdeční čakru v jeho hrudi. Tady však není ta zářivá jiskra, jako na předešlé variantě.

Tento symbol se hodně používá ve Feng-Šuej pro sektor vědění a moudrosti, kde slouží k meditacím. Může dobře působit i v sektoru cestování a přátel.

Ganésha • hinduistický bůh symolizující blahobyt a rovnováhu

Hinduistický bůh blahobytu a hojnosti – Ganésha

Je symbolem hojnosti, blahobytu, vyrovnanosti a celistvosti bytí. Jeho sloní hlava představuje sílu, věrnost a inteligenci. Naproti tomu jeho zakřivený a silný sloní chobot značí schopnost správného rozlišování iluzí od skutečnosti.

Tento symbol se využívá ve Feng-Šuej pro posílení sektoru hojnosti a bohatství, ale také moudrosti a vědění, kde slouží k meditacím. Nebude ani na škodu, když si jej umístíte v sektoru nápomocných přátel a cestování.

Tato mandala je vytvořena na přání zákaznice v několika barevných variantách. Záleží tedy jen na Vás, kterou si zvolíte, aby krásně doplňovala Váš interiér.

Pozn. Nyní je období podporované energiemi Ganéshi, proto je dobré využít tuto dobu pro pravidelné meditace směřující k lepšímu životu.

 

Květ života • posvátná geometrie

Posvátná geometrie • Květ života v mandalovém kruhu

Posvátná geometrie – Květ života společně s kruhem na vesmírném pozadí, které stejně jako Šalamounova pečeť, ukazuje na základní hermetické zákony a principy života. Např. – jako že nižší princip podléhá vždycky tomu vyššímu.

Motiv Květu života je velmi silný enegetický zářič, který lze využít v mnoha směrech běžného života. Hodně se využívá v léčitelství např. pro převibrování vody. Voda má schopnost do sebe přebírat informace ze svého okolí, kde se právě nachází. Proto je možné měnit strukturu vody podle potřeby. Další možné použití je zcela prosté. Vzhledem k tomu, že lidské tělo je z větší části voda, tak toto funguje i v rámci lidského, zvířecího čirostlinného organizmu.

První jsou motivy s vesmírným pozadím, kde je vyjádřena sounáležitost života na Zemi s celým Vesmírem.

Další motivy jsou zase na kamenném pozadí, které je vhodnější pro lepší stabilitu a správné uzemnění v životě.

Hodí se do kteréhokoliv sektoru podle Feng-Šuej, který potřebujeme zaktivovat nebo zharmonizovat.

Kůň prosperity a úspěchu

Symbolika koně prosperity a úspěchu

Motiv koně prosperity a úspěchu se podle Feng-Šuej výborně hodí do pracovny, k pracovnímu stolu. Aktivuje energie prosperity a finanční hojnosti, dá se využít při meditacích nebo pro posílení afirmací.

Kůň prosperity a úspěchu je vytvořen v několika barevných variantách. Co se týká směru, kam kůň vyskakuje, tak se dá zvolit u všech barevných provedení.

Důležité je vědět, jak máte v domácí pracovně nebo ve firmě situovaný pracovní stůl, aby kůň vyskakoval směrem do místnosti, ne ven z místnosti.

Pro lepší uzemnění energií jsem zvolila kamenné pozadí, které více koresponduje s elementem země. Motiv je doplněn rozkvetlými kytičkami, které aktivují rozkvět a materiální hojnost ve firmě či v zaměstnání.

Strom života • strom poznání

Strom života

Strom je pevně ukotven v ZEMI a jeho větve sahají až do NEBE. Představuje hermetické principy a zákony, se kterými se setkáváme dnes a denně.

Jeho silné kořeny sahají dolů i do stran hluboko v zemi. Proto má takový stabilní kořenový systém a stojí pevně. Pomocí kořenů vyživuje svůj mohutný kmen a bohatě rozvětvenou korunu. Připomínají nám správné ukotvení ve hmotě, které je v našem životě nepostradatelné.

Svoji bohatou korunu hrdě nese a symbolicky se dotýká svými větvemi nebeské klenby. Tento princip nám zase ukazuje na to, že všechny nižší principy podléhají tomu nejvyššímu. Je zde vzájemná provázanost a všechno souvisí se vším. Zde nám avizuje uvědomění, že jsme součástí celého Vesmíru.

Tento symbol se výborně hodí podle Feng-Šuej do sektoru rodiny, také do sektoru tvořivosti a v neposlední řadě též pro posílení sektoru partnerství,… ale to jen díky těm dvěma srdíčkům, kterými jsem strom obohatila.

Když si pozorně všimnete, tak tři hlavní větve stromu společně s jeho kmenem tvoří ochrannou runu Algiz, která je smybolem té nejvyšší ochrany.

Malé meditační cvičení na ukotvení a uzemnění energie

Představ si, že stojíš nohama pevně na zemi. Vnímáš, jak zapouštíš kořeny hluboko do země. Představ si kořeny co nejvíce rozložité, nejen do hloubky, ale také do stran. Vnímej tu jistotu, který Ti onen kořenový systém poskytuje. Pak se soustřeď nahoru a představ si, že máš obrovskou korunu plnou plodů. Koruna sahá až do nebe, do celého vesmíru. Všechna hojnost celého vesmíru je na dosah. Ukotvi tyto energie ve svém srdci.
Poděkuj za to a raduj se z toho!
Je to dobré cvičení, jak se správně ukotvit ve hmotě a přitom mít otevřené intuitivní vnímání.

Posvátná geometrie • Semeno života

Semeno života • část Květu života na barevném podkladu

Mandala, která využívá velmi silného symbolu a energetického zářiče, tzv. posvátné geometrie.

Zde jsem využila energii barevných kamenů a tyto úchvatné krystalické struktury vložila do obrazce Semene života.

Tentokrát jsem šáhla po nádherných achátových kamenech, které svými energiemi okouzlili mnoho lidí po celém světě.

Mandala je v několika barevných provedeních, takže máte jedinečnou příležitost vybrat si barevnou variantu, která se nejlépe hodí do Vašeho interiéru. Je také možnost vybrat si barvu kontury, stříbrnou nebo zlatou.

Hodně se používá, stejně jako Květ života, k převibrování a harmonizování vody nebo k harmonizaci těla, duše, mysli a prostoru.

Pentagram • ochranný magický symbol

Pentagram – starobylý symbol vyrovnaných pěti elementů

Tento symbol je využívaný pro harmonizaci pěti elementů lidského těla nebo prostoru.

Pentagram v kruhu se stává silným magickým symbolem a má zesílenou ochrannou moc.

Je nutné vědět, že pentagram takto působí jen tehdy, když je správně orientovaný. To znamená, že má ochranné účinky pouze tehdy, když je obrazec jedním hrotem směrem vzhůru.

Neotáčejte nikdy tento symbol naopak, na jeden hrot, stává se pak symbolem destrukčním a jeho energie je tak zneužita!

Pentagram je opět v několika barevných variantách, které si můžete zvolit podle vlastního uvážení.