Výroba čakrového pásu je několikadenní záležitostí, není proto možné vyrobit čakrový pás ze dne na den na počkání.
Všechny komponenty potřebné k výrobě čakrových pásů nakupuji, výhradně, u českých dodavatelů. Dřevěné lišty, které se hodí k dalšímu zpracování pro čakrové pásy, si osobně vybírám,… a to jen takové, které jsou bez kazů. Proto v tomto případě nevyužívám žádný e-shop, ale kamenný obchod (vzdálený od mého bydliště cca 30 km).
Na začátku je nápad, který překreslím na papír a vytvořím si náčrtkový koncept. Potom tento motiv zpracovávám několik desítek hodin – nejdříve ručně, pak s použitím grafických programů na pc.
Hotový grafický návrh upravím pro tisk na plátno. Finální barvy čakrového pásu jsou krásné a zářivé jako vidíte na monitoru. Čakrový pás nazdobím zirkony, za příplatek i třpytkami, dalšími zirkony, barvami nebo kamínky.
Potom si musím nařezat dřevěné lišty do patřičných rozměrů. Takto nařezaným dřevěným lištám ohladím hrany pomocí smirkového papíru a začistím. Provedu první nátěr lazurou na dřevo. Na druhý den znovu očistím lišty smirkovým papírem a provedu druhý nátěr lazurou na dřevo. Teprve až po dalším dni můžu přilepit lišty lepidlem k čakrovému pásu. Lepidlo je nutné nechat zaschnout další jeden den.
Vrtáčkem provrtávám jednotlivé dřevěné korálky, abych do nich pohodlně navlékla zdobnou kroucenou šňůru. Ta slouží jako ucho na pověšení čakrového pásu. Konce zdobné kroucené šňůry zatavím, aby se nepáraly. Dřevěné korálky mi některé dodávají bez laku, tak si je musím nalakovat ještě sama. Používám bezbarvý lak na dřevo a provádím dva až tři nátěry.