Strom života • strom poznání

Strom života

Strom je pevně ukotven v ZEMI a jeho větve sahají až do NEBE. Představuje hermetické principy a zákony, se kterými se setkáváme dnes a denně.

Jeho silné kořeny sahají dolů i do stran hluboko v zemi. Proto má takový stabilní kořenový systém a stojí pevně. Pomocí kořenů vyživuje svůj mohutný kmen a bohatě rozvětvenou korunu. Připomínají nám správné ukotvení ve hmotě, které je v našem životě nepostradatelné.

Svoji bohatou korunu hrdě nese a symbolicky se dotýká svými větvemi nebeské klenby. Tento princip nám zase ukazuje na to, že všechny nižší principy podléhají tomu nejvyššímu. Je zde vzájemná provázanost a všechno souvisí se vším. Zde nám avizuje uvědomění, že jsme součástí celého Vesmíru.

Tento symbol se výborně hodí podle Feng-Šuej do sektoru rodiny, také do sektoru tvořivosti a v neposlední řadě též pro posílení sektoru partnerství,… ale to jen díky těm dvěma srdíčkům, kterými jsem strom obohatila.

Když si pozorně všimnete, tak tři hlavní větve stromu společně s jeho kmenem tvoří ochrannou runu Algiz, která je smybolem té nejvyšší ochrany.

Malé meditační cvičení na ukotvení a uzemnění energie

Představ si, že stojíš nohama pevně na zemi. Vnímáš, jak zapouštíš kořeny hluboko do země. Představ si kořeny co nejvíce rozložité, nejen do hloubky, ale také do stran. Vnímej tu jistotu, který Ti onen kořenový systém poskytuje. Pak se soustřeď nahoru a představ si, že máš obrovskou korunu plnou plodů. Koruna sahá až do nebe, do celého vesmíru. Všechna hojnost celého vesmíru je na dosah. Ukotvi tyto energie ve svém srdci.
Poděkuj za to a raduj se z toho!
Je to dobré cvičení, jak se správně ukotvit ve hmotě a přitom mít otevřené intuitivní vnímání.