Jak se vyvíjela moje novodobá tvorba grafiky?

Od malování obrazů je už jenom kousek ke grafice. A protože jsem grafička a umím pracovat s grafickými programy, tak jsem chtěla skloubit moji tvořivost s grafikou tak, aby vznikla netradiční dekorace. Jednoho krásného dne jsem dostala nápad vytvořit tyto webové stránky, kde bude v nabídce široká škála čakrových pásů, harmonizačních mandal, podložek, prostírání v duchu mojí autorské tvorby.

Jak vznikají moje mandaly?

Vytvářím mandaly k harmonizaci čaker v lidském organismu a nebo v prostoru.
Jedná se o autorskou kombinovanou techniku s grafikou a malbou na plátně, doplněnou krásnými kameny polodrahokamů nebo barevnými sklíčky či třpytkami. Pro zájemce můžu použít i speciální metalické a perleťové barvy, které dodávají obrazu netradiční vyzařování.

Mandaly vytvářím vždycky s naladěním na vyšší duchovní vedení, aby v sobě nesly hlubší poselství a principy, které pozitivně ovlivňují náš každodenní život.

Nejdříve si udělám návrh jednoho dílku, který potom poslouží v duplikaci jako výplň celého kruhu v mandale. Využívám k tomu své vlastní výtvory, obrazy a fotografie, nejčastěji s přírodní tématikou.

U hlavního motivu si v první řadě si udělám orientační náčrtek tužkou nebo pentelkou, který pak překreslím silnějším fixem a nebo černou tuší. Po zaschnutí tento obrázek přiložím na sklo a překreslím slabším fixem s tím, že doplním i jednotlivé detaily motivu. Je to vidět i na obrázku.

Potom tento motiv naskenuji do počítače a překreslím v grafickém programu. Kontury i výplně mohu vybarvit podle přání zákazníka. Orientace hlavního figurálního motivu se také dá přizpůsobit. Takto zpracovanou mandalu nechávám tisknout na plátno. Na obrázku vidíte, jak tento „polotovar“ vypadá.

Nakonec takovou mandalu ještě dozdobím polodrahokamy, zirkony, třpytkami, případně třpytivými barvami nebo barvami svítícími ve tmě. Obraz tak získá magickou a jedinečnou hloubku.